Keramičarska sekcija

Keramičarska sekcija dio je Učeničke zadruge "Slap" Učeničkog doma Karlovac.

Aktivnosti

  • izrađivanje ukrasnih i uporabnih predmeta iz bijele i crvene gline (terakote) od početnih do finalnih radova - izrada uradaka iz sirove gline, pečenje, glaziranje, bojanje, ponovno pečenje
  • organiziranje prigodnih izložbi
  • izrađeni predmeti poklanjaju se ustanovama i suradnicima s kojima Dom održava prijateljske i suradničke odnose, dok se ostalima trajno oplemenjuje interijer Doma

Termin sekcije

  • četvrtak 20 - 21.30 h, te u slobodno vrijeme učenika 

Ostalo 

  • keramičarska sekcija posjeduje peć za pečenje keramike, svi radovi u cijelosti nastaju u Domu
  • uradci redovito sudjeluju na Domijadama
  • sudjelovanje u izložbama u gradskoj galeriji "Zilik"
  • izložbe u Domu

Voditelj sekcije

  • Nevenka Brnardić, prof.

bwd  Set 1/2  fwd

Postignuća keramičarske sekcije

2014./2015.

- 40. Državna domijada, Baško Polje:
keramika "Neobična vaza" - 1. mjesto učeničkog žirija
- 40. Međužupanijska domijada, Rijeka:
keramika "Neobična vaza" - 1. mjesto stručnog žirija
keramika "Fontana" - 1. mjesto učeničkog žirija
keramika "Mudrost" - 2. mjesto učeničkog žirija

2013./2014.

- 39. Međužupanijska domijada, Opatija:
skulptura "Snatrenje" - 2. mjesto stručnog žirija
skulptura "Forme" - 3. mjesto stručnog žirija
keramika "Fontana" - 2. mjesto učeničkog žirija
keramika "Karlovačka zvijezda" - 1. mjesto učeničkog žirija

2012./2013.

- 38. Međužupanijska domijada, Rijeka:
instalacija "Fontana" - 1. mjesto učeničkog žirija
keramika "Trijada" - 1. mjesto učeničkog žirija
keramika "Ide vrijeme, kuca sat" - 2. mjesto učeničkog žirija
keramika "Frajle španciraju" - 3. mjesto učeničkog žirija

2011./2012.

- 37. Međužupanijska domijada, Rijeka:
keramika "Fontana 2" - 1. mjesto učeničkog žirija

2010./2011.

- 36. Državna domijada, Umag:
primijenjena umjetnost "Jedro i zvrk" -  3. mjesto stručnog žirija

- 36. Međužupanijska domijada, Pazin:
primijenjena umjetnost "Jedro i zvrk" 1. mjesto stručnog žirija
keramika "T-rex" - 1. mjesto učeničkog žirija 
keramika "Hrvatski pleter" - 2. mjesto učeničkog žirija
primijenjena umjetnost "Jučer, danas, sutra" - 3. mjesto učeničkog žirija
keramika "Vaza I" - 3. mjesto učeničkog žirija

2009./2010.

- 35. Međužupanijska domijada, Rijeka:
skulptura "Labudovi" - 1. mjesto učeničkog žirija
keramika "Fontana I" - 1. mjesto učeničkog žirija
keramika "Tegole" - 2. mjesto učeničkog žirija

2008./2009.

- 34. Međužupanijska domijada, Pula:
skulptura "Snatrenje" - 2. mjesto stručnog žirija
skulptura "Seoska idila" - 1. mjesto učeničkog žirija
dizajn "Sat" - 3. mjesto učeničkog žirija

2007./2008.

- 33. Državna domijada, Umag:
skulptura "Zarobljena" - 1. mjesto

- 33. Međužupanijska domijada, Karlovac:
skulptura "Zarobljena" - 1. mjesto stručnog žirija i 1. mjesto učeničkog žirija
dizajn "Karlovac u srcu" - 1. mjesto stručnog žirija
keramika "Fontana ljubaviI" - 1. mjesto stručnog žirija i 1 . mjesto učeničkog žirija
instalacija "Intermezzo" - 3. mjesto učeničkog žirija

2006./2007.

- 32. Međužupanijska domijada, Rijeka:
keramika "Replike" - 1. nagrada stručnog žirija i 2. nagrada učeničkog žirija

2005./2006.

- 31. Međužupanijska domijada u Opatiji
osvojeno 3. mjesto stručnog žirija te 1. i 2. mjesto učeničkog žirija

2004./2005.

- 30. Međužupanijska domijada, Rijeka:
keramika "Ukrasni i uporabni predmeti" - 2. mjesto stručnog žirija
keramika "Ukrasni i uporebni predmeti" - 3. mjesto učeničkog žirija

2003./2004.

-  29. Međužupanijska domijada, Crikvenica - sudjelovanje

2002./2003.

- 28. Međužupanijska domijada, Pazin:
ukrasni i uporabni predmeti iz keramike - 2. mjesto učeničkog žirija i 3. mjesto stručnog žirija
dizajn "Pisanice" - polivalentne, rad skupine učenika - 3. mjesto učeničkog žirija

2001./2002.

- 27. Međužupanijska domijada , Rovinj:
 keramiku " Plava vaza " - 3. mjesto stručnog žirija